MERSİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Emre Duru Kütüphaneler Haftasını kutladı.

İL MÜDÜRÜ DURU ''
<p style=

 

İnsanoğlunun yerleşik hayata geçmesiyle birlikte temel ihtiyaçlarının yanına geleneksel bir gereksinim daha girdi; bilgi. Bilginin saklanması, sistematik bir hale getirilmesi ise bireysel ve toplumsal gelişim için şarttı. İşte bu noktada devreye giren kütüphaneler, bilginin sistematik ve düzenli şekilde bireylere ve topluma hizmet vermesi ihtiyacını karşılayan alanlardır.

Zaman ve teknoloji ilerledikçe insanlar bu alanlara sanal dünyada da ihtiyaç duymaya başlamışlardır. Her zaman gelenekselliği bırakmadan teknolojiye de ayak uyduran bakanlığımız, bu ihtiyacı karşılamak üzere mobil kütüphaneler kurmuştur. Dünyamızın yaşadığı bu süreçte bakanlığımızın bu adımı, insanların okuma, araştırma, sosyal aktivite, kültürel kalkınma ihtiyacını cebindeki telefondan, evindeki bilgisayardan, elindeki tabletten karşılayabilmelerini sağlamaktadır.

Sayın bakanımız Mehmet Nuri ERSOY'un direktifleri ile hizmete açılan '' Kütüphanem Cepte ''  uygulaması ile de artık okuyuculara çok daha yakınız. Bağlı bulunduğum bakanlığımın, modern dünyanın zor sürecinde halkımızın ihtiyacını karşıladığını görmek bana gurur veriyor. Şahsım ve müdürlüğüm adına sürece destek vermek için hazırlığını yaptığımız planlar ve zeminini hazırladığımız projelerimiz olduğunu duyurmaktan mutluluk duyarım.

Her dönem kıymetini koruyan kütüphanelerdeki görevlilerimizin  ve okuyucularımızın Kütüphane haftasını yürekten kutluyorum.