MERSİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Yat Limanları

MERSİN


 
Mersin Marina
  

Mersin Marina bünyesinde bulundurduğu spa, restoran, bar, yat kulübü ve spor merkezi gibi birçok sosyal olanağın yanı sıra yatçılar için yat gereçleri satan mağazalar, çamaşırhane, duş-tuvalet, süpermarket, özel park yerleri, kablosuz internet erişimi,TV bağlantısı, akaryakıt ikmal, tekne bakım, ilkyardım, meteoroloji, yatçı depoları, hudut kapısı giriş çıkış ve gümrük hizmetleri gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri “uluslararası standartlardaki kalitesi” ile müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca yakında yapımına başlanacak otelin tamamlanması ile Mersin Marina, bir karma yaşam merkezi haline gelecektir...

Yatırımı, Mersin Yat Limanı İşletmeleri A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ve 210.000 m² alan üzerinde yapımı tamamlanan Mersin Marina'da ,

• 500 tekne denizde bağlama ve 500 tekne karada park toplamda 1000 tekne kapasitesi,
• 160 ton kapasiteli travel lift,
• 850 araçlık Otoparkı,
• 2.000 kişilik Amfi tiyatrosu,
• 3.500 m²’lik alana kurulu Yat Kulübü ve Spor Merkezi,
• 60.000 m² süs havuzları ile zenginleştirilmiş Rekreasyon Alanları,
• 1.000 m²’lik açık Çocuk Eğlence Alanı,
• Akdeniz ve yöresel mutfaklardan seçkin örneklerin yer aldığı “denizin kıyısında” tasarlanmış Restoranlar Bölgesi yer almaktadır.

2011 yılı sezonu itibarı ile hizmet vermeye başlayan Mersin Marina, 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası oldu. Şehir marinası anlayışı ile tasarlanmış olan Mersin Marina, Mersin’e yeni bir yaşam kalitesi getirmektedir.
   
 
  

İletişim Bilgileri

Adres: Adnan Menderes Bulvarı Eğriçam Mah. 33/F Yenişehir-MERSİN

Telefon : +90 324 330 03 00

Faks : +90 324 329 10 35

e-Posta: info@mersinmarina.com.tr

Web: www.mersinmarina.com.tr

 

36° 46' 18” Kuzey(North),

34° 34' 32" Doğu(East) - UTC/GMT +2

Telsiz iletişim çağrı vhf kanalı 72

Çağrı işareti: Mersin Marina

 

 
Mersin Yat Baseni

Mersin Çamlıbel mevkiinde faaliyet gösteren Yat Baseni 300- 350 yat kapasiteli olup, yatlara içme suyu, elektrik, temizlik ve güvenlik hizmetleri vermektedir. Yat turizminin Doğu Akdeniz'e kaydırılmasına öncülük etmek amacıyla 13 yıldan bu yana, geleneksel olarak düzenlenen Doğu Akdeniz Yat Rallisi son beş yıldır Mersin Yat Baseni güzergâh olarak alınmıştır.

Mersin Yat Baseninde mavi tur, günlük tur ve mehtap turları da yapılmaktadır. Yat Baseninde çok sayıda Yüzer Balık Lokantası bulunmaktadır. Bu tesislerde afiyetle Mersin'e özgü balıkları tadabilirsiniz.

 

 

 

 
ERDEMLİ 
 
 

Kumkuyu Yat Limanı

 

 

 TÜM-SAĞ Yat Limanı Marina Turizm A.Ş.’nin 30 yıllığına yap işlet devret modeliyle ihalesini aldığı, Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu Mahallesinde tarihi Akkale’nin hemen yanında 1996 yılında inşaatına başlandı. 70 dekar alan üzerine kurulan 250 yat kapasiteli Marina içerisinde işletme binaları, yatçı deposu, idare binası, satış üniteleri, sosyal tesisler, market bulunuyor.


İletişim Bilgileri

Tüm-Sağ Kumkuyu Yat Limanı Marina Turizm İnş.San.Tic. A.Ş.
Kumkuyu Mah. 107 Sk. Tırtar Limanı, Erdemli/MERSİN
Tel : +90 324 525 80 80

web: http://kumkuyumarina.com.tr